House MD [serial]

In jos

House MD [serial]

Mesaj Scris de tobi19ification la data de 6/12/2013, 00:35

Un serial drama/mister ,un serial din categoria celor medicale ,daca pot sa ma exprim asa.Acest serial cu un total de 8 sezoane a tinut din anul 2004 pana in anul 2012.Totul se invartea in jurul unui docotor mai special, Gregory House, si-a vietii acestuia.Trecut printr-o problema medicala cu multi ani in urma House ramane schiop, ajutat doar de sprijinul unui baston pentru a se deplasa, si dependent de Vicodin un medicament foarte periculos, un drog.Medicamentul luandu-l pentru durerea insuportabila de picior.
House este un doctor mai special, are propria lui echipa de doctori, care pe parcursul a 8 sezoane sufera modificari, intr-un timp ii concediaza pe toti. Pe langa asta ,House mai are si obtiunea de as alege pacientii.Alege doar cazuri care i se par interesante, misterioase, precum un puzzel.Marea majoritatea le rezolva, insa a avut si mari esecuri, pacienti care i-au murit.
House este un tip ironic, hazliu, glumet, insa ascunde durere si-o inima buna.Relatiile sale sentimentale sunt un dezastru.Divortul de prima sotie, relatia tata-fiu pe care a avut'o in trecut, problema medicala, mica incercare de relatie cu Cameron, relatia cu Cuddy, relatia de prietenie cu Wilson, relatia cu angajatii si relatia cu Dominica, cea de-a doua sotie, toate au un final aproape dezastruos.Spun aproape fiindca in mare parte si le-a rezolvat.
Fara sa mai lungesc povestea, este serialul meu favorit.Dupa mine ramane cel mai bun serial si totodata primul serial pe care l-am urmarit intens si cu daruire.
As fii dorit un alt final, dar asta e.Bine as mai dori macar un sezon sau un film, dar nu primesc nimic, asta e.Recomand serialul.

Data de inscriere : 09/11/2013
Varsta : 26
Localizare : Slobozia Jud.Ialomita

Sus In jos

Re: House MD [serial]

Mesaj Scris de DubsGetMan la data de 6/12/2013, 02:08

Vai...de cate ori l-am inceput si de cate ori m-am lasat de serial. Ii pe TVR2 pe la ora 6 seara parca. Nu sunt sigur ca nu l-am mai urmarit de luni de zile.

Data de inscriere : 09/11/2013
Varsta : 26
Localizare : BUFU Nowhere

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum