Ugh. Carti :3

In jos

Ugh. Carti :3

Mesaj Scris de HexterJexter la data de 13/11/2013, 11:50

Aici se posteaza carti.
...
Adica ce?
Carti carti din viata de toate zilele sau carti cu benzi desenate si toate cele?
Weh.
Ca sa fie primul post... vom posta aici carti (orice fel? dunno) pe care le recomandati si altora.
Sa incep eu:

Imi place foarte mult sa citesc. (am terminat 27 de carti, 16.200+ pagini vara asta)
Asa ca o sa recomand cateva carti si aici.
Genuri de carti care imi plac sunt cele fantasy si science-fiction, adventure si comedy :3
Cartea mea favorita (da, la carti pot spune ca am o carte favorita)...

Mai degraba seria mea favorita este Eragon.

O poveste despre un erou (duh) si dragonul sau.
Recomand cartea asta tuturor (nu depinde varsta >.<)
Alte carti care m-au impresionat cu detaliul pus in amanunte (stiu romana ce mai :D) sunt "Jocul lui Ender" si "Karazan".
Sunt multe altele dar astea 3 sunt destul sa te faca sa plangi pentru ca le-ai terminat :3
(Am citit si contele de monte cristo, varianta in engleza si a fost destul de tare ^w^)

Hentai/Ecchi/Yuri/Incest ~ Control art restriction system released to second level.
HexterJexter

Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 19
Localizare : 2Mai,Mangalia-EQUESTRIA MY FRIEND<3

Sus In jos

Re: Ugh. Carti :3

Mesaj Scris de DubsGetMan la data de 13/11/2013, 12:17

Ultimele carti pe care le-am citit a fost World War Z si Zombie Survival Guide, inainte sa apara....ugh, filmul. In rest, la cat cate seriale urmaresc si la cat de tare ma roade ADD-ul, nu mai am nici timp, nici rabdare sa citesc carti. Poate cand incep sa lucru am sa iau carti cu mine din cand in cand.
DubsGetMan

Data de inscriere : 09/11/2013
Varsta : 26
Localizare : BUFU Nowhere

Sus In jos

Mesaj Scris de Hoshi la data de 14/11/2013, 05:54

Ultima carte citită a fost cam acum 2 săptămâni numită Colecţionarul de John Fowles care m-a enervat la maxim. Vreau să citesc Magicianul de el fiindcă am auzit că e genială cartea. Am citit de J. Austen vara asta Mândrie şi prejudecată -deşi nu sunt mare fană a genului- şi vreau să termin tot ce ţine de Agatha Christie. Mai am de la ea o mulţime + una care mă "chinui" de o lună.
Vreau să citesc cam toţi clasicii şi deja îi am pe Flaubert şi Brontë în vizor. lol.

Hoshi

Data de inscriere : 12/11/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum