Review Another ( de Dex)

In jos

Sa mai fac review-uri ?

100% 100% 
[ 7 ]
0% 0% 
[ 0 ]

Total voturi : 7

Review Another ( de Dex)

Mesaj Scris de Dexter la data de 18/11/2013, 10:10

Hey , acesta este primul review făcut de mine asa ca fiți blânzi , am ales anime-ul Another fiind unul dintre preferatele mele aștept păreri ^^ .

Informații generale :

Another este un roman japonez scris de Yukito Ayatsuji , publicat pe 29 octombrie 2009 de către Kadokawa Shoten. Adaptarea manga este ilustrata de catre Hiro Kiyohara care a fost serializat între mai 2010 și ianuarie 2012 . Anime-ul este produs de catre studio-ul P.A. Works si este difuzat in periuada 10 Ianuarie 2012 – 27 Martie 2012 și un film live-action a fost lansat in cinematografe japoneze pe 4 august, 2012.

Poveste :

În 1972, Misaki, un elev la Yomiyama Nord Middle School clasa 3-3, a murit subit. Devastați de pierderea neașteptată, elevii și profesorii s-au comportat ca și cum Misaki era încă în viață, ceea ce duce la o prezență ciudată pe fotografia de absolvire a acestuia . În primăvara anului 1998, Koichi Sakakibara un elev  de 15 de ani, se transfera la Yomiyama clasa 3-3, unde o întâlnește pe Mei Misaki, o studentă străina care este aparent ignorată de colegii de clasă și profesorii. Clasa este prinsă într-un fenomen ciudat, care duce într-un fel la moartea elevilor în moduri misterioase și înspăimântătoare. Dându-și seama că aceste decese sunt legate de Misaki din 1972 , Koichi și Mei încearcă sa descopere cauza acestor decese misterioase și să descopere cum să o oprească înainte de ai ucide și pe ei.

Personajele principale :

Kōichi Sakakibara :
Este un băiat de 15 ani care s-a transferat la școala Yomiyama în clasa 3-3 din Tokyo în anul 1998, dar a fost spitalizat din cauza unui pneumotorax înainte de a începe anul școlar . Kōichi rămâne cu bunicii și mătușa lui Reiko, în timp ce tatăl său desfășoară activități de cercetare în India. El se împrietenește Mei Misaki în ciuda avertismentelor primite împotriva acestui lucru, și lucrează cu colegii săi pentru a descoperi adevărul din spatele blestemul clasei 3-3.

Mei Misaki :
Este o fată neobișnuit în clasa lui Kōichi . Ea poartă un eyepatch alb peste ochiul stâng . Ea susține că ochiul îi permite să vadă "culoarea morții", un indicator pentru a semnifica dacă o persoană este moarta, sau (în cazul clasa 3-3), ar trebui să fie morta. La început, ea este complet ignorat de colegii ei și se așează într-un, birou zgâriat vechi în spatele clasei. Kōichi o întâlnește în primul rând cu privire la lift din Spitalul Yūmigaoka și au devenit treptat mai apropiați .

Imagini :

Muzica :

Muzica este realizată de Kow Otani .

Nota : 8.50/10

Ultima editare efectuata de catre Dexter in 18/11/2013, 22:01, editata de 2 ori

Anime Romania
Dexter
Admin

Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

http://anime-romania.all-up.com

Sus In jos

Re: Review Another ( de Dex)

Mesaj Scris de HexterJexter la data de 18/11/2013, 10:12

I would gladly give it 9/10 xD

Hentai/Ecchi/Yuri/Incest ~ Control art restriction system released to second level.
HexterJexter

Varsta : 19
Localizare : 2Mai,Mangalia-EQUESTRIA MY FRIEND<3

Sus In jos

Mesaj Scris de Dellz. la data de 18/11/2013, 13:10

Nu l-am vazut, dar e pe lista, cred ca la review ai putea adauga si-un punct numit "Pareri personale", in rest e chiar dragut! ^^

Varsta : 22
Localizare : Sugar Island

http://twinkle-tears.tumblr.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de xAkira la data de 18/11/2013, 15:44

Animeul nota 10
Review: 8.

Ok, deci e super ok. Dar, ori sunt eu chioara ( ca de obicei...) sau tu chiar ai niste greseli la descrierea lui Mei pe la sfarsit. ;Wink
Si o sustin pe Dellz. cu adaugarea unui punct 'Pareri personale'

Sunt dura la note, d'aia e 8 >Smile ( desi tu citeste-l 9.40 )

xAkira

Varsta : 21
Localizare : Bucuresti, dupa Apocalipsa

Sus In jos

Mesaj Scris de DubsGetMan la data de 19/11/2013, 00:30

Ok nu am sa dau nici o nota, ci niste sfaturi. Cand faci un review, trebuie sa te duci cu gandul la orele de limba romana si momentele subiectului. Pot sa spui ca un review, e defapt, un fel de rezumat. Si ca sa pari si mai profesional, citeste articolul asta, si cauta niste reviews de pe acelas site, cum recomanda autorul.
http://www.animenewsnetwork.com/review-guidelines

Data de inscriere : 09/11/2013
Varsta : 26
Localizare : BUFU Nowhere

Sus In jos

Mesaj Scris de catahardy la data de 24/11/2013, 10:06

Hmm... un 9... un anime foarte bun ^_^ Recomand xD

"The world has not yet heard our answer." ~Monkey D. Dragon
catahardy

Data de inscriere : 11/11/2013
Varsta : 23