Anime Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Gravitation

+2
xAkira
tobi19ification
6 participanți

In jos

Gravitation Empty Gravitation

Mesaj Scris de tobi19ification 12/11/2013, 23:28

Rolling Eyes Un anime simpatic, l-am urmarit acum cativa ani la tv si mi-a ramas intiparit in minte.A fost primul meu anime vazut pana atunci in care era dragoste intre doi baieti.Scarbos, parerea mea.L-am urmarit fiindca doream sa vad categoria, sa vad cum sunt prezentate aceste genuri de anime'uri.

wikipedia a scris:Povestea gravitează în jurul unui cântăreț energetic, Shuichi Shindou, cu trupa lui, Bad Luck, și a încercărilor lui de a deveni cea mai în vogă trupă din Japonia, asemenea faimosului său idol Ryuuichi Sakuma, cântărețul formației Nittle Grasper. Într-o seară, Shuichi scria versurile pentru o melodie, când hârtia îi este luată de vânt, ajungând la un bărbat înalt și blond. Bărbatul îi spune lui Shuichi că nu are talent, fapt care îl rănește profund pe băiat. Aceasta a fost prima, dar nu și ultima întâlnire, Shuichi devenind interesat de bărbat . A doua zi mergând pe stradă în ploaie vede o mașină neagră. Sare în fața mașinii, aceasta pune frâna și din ea iese faimosul romancier Eiri Yuki. Acesta îl aduce acasă la el pe Shuichi si îi dă un prosop cu care să se șteargă de apă. Shuichi îl întreabă de ce îl urăște iar acesta i-a răspuns că urăște pe oricine încearcă să îi distrugă mașina. Aceastea nu au fost singurele întâlniri între ei. Familia lui Yuki încerca să-l țină departe pe Shuichi de acesta și de secretul său. Yuki până la urmă îi spune secretul iar Shuichi îi spune că poate să fugă sau să moară dar el tot îl va găsi. La sfârșit în locul lui Shuichi cântă Ryuuichi Sakuma care îi spunea mereu lui Shuichi că este strălucitor. Shuichi este transportat cu avionul până deasupra locului în care era concertul și intră în sală prin acoperiș. De atunci Trupa Bad Luck formată din Shuichi Shindo, Hiroshi Nakano si Fujisaki a fost pe primul loc și Shuichi cu Yuki au rămas împreuna.
tobi19ification
tobi19ification

Mesaje : 39
Data de inscriere : 09/11/2013
Varsta : 32
Localizare : Slobozia Jud.Ialomita

Sus In jos

Gravitation Empty Re: Gravitation

Mesaj Scris de xAkira 13/11/2013, 01:05

Yoi...primul meu anime boyxboy.....sau al doilea, nici eu nu mai stiu ><

E un anime ataat de dragut :3 Si mi-a placut mult ca a fost un fel de dragoste...la prima vedere.


Gravitation Gravitation

Yuki

Gravitation C744c0f75a44d197a301015998e881ae1246355303_full


Shuichi

Gravitation Shindou

Kiss :3

Gravitation 20-gravitation-kiss
xAkira
xAkira

Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti, dupa Apocalipsa

Sus In jos

Gravitation Empty Re: Gravitation

Mesaj Scris de Vlady 13/11/2013, 02:59

Din primul minut mi-am dat seama ca ne e de mine Very Happy
Vlady
Vlady

Mesaje : 113
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Gravitation Empty Re: Gravitation

Mesaj Scris de Sasegami 13/11/2013, 05:50

L-am vazut la TV...

Nici nu stiu ce sa zic despre el...Simplu, plictisitor, cu multe gauri in plot etc. Singura chestia care l-a mai salvat era comedia...

Nu stiu de ce dar toate anime-urile yaoi au partea cu sarutul foarte ciudata in sensul ca arata foarte falsa si meh. Imi place sa citesc manga yaoi Embarassed dar anime-urile yaoi sunt in general slabute si, in opinia mea, Gravitation se numara usor printre cele mai slabe.
Pacat, ca premisa e bunicica dar in afara de idea ca rozaliul scrie versuri...nici pe muzica nu s-a pus accent si nici povestea dintre cei doi nu mi s-a parut prea interesanta.

Da, putem lua in calcul faptul ca e mai vechi, ca societatea nu era atat de open-minded (desi nu stiu daca producatorii si-au pus problema asta) etc. Acum, fiecare cu preferintele sale. Very Happy 
Sasegami
Sasegami

Mesaje : 17
Data de inscriere : 09/11/2013
Varsta : 28

Sus In jos

Gravitation Empty Re: Gravitation

Mesaj Scris de Hoshi 13/11/2013, 07:02

A fost primul meu anime de genul. Să zicem că a dat startul unei obsesii care s-a mai diminuat în timp. Acum mă axez pe manga heh. 
Anyway, anime-ul a fost destul de cute deşi Shuichi începuse să mă enerveze la un moment dat. Eiri eh..a fost ok. Povestea nu e cine ştie ce. Previzibilă dar faină. Eu zic că e un anime bun pentru cei/cele care vor să înceapă să urmărească serii de acest gen.
Hoshi
Hoshi

Mesaje : 22
Data de inscriere : 12/11/2013

Sus In jos

Gravitation Empty Re: Gravitation

Mesaj Scris de TristanLvsIsold 7/12/2013, 10:02

Vlady a scris:Din primul minut mi-am dat seama ca ne e de mine Very Happy
=)))
TristanLvsIsold
TristanLvsIsold

Mesaje : 51
Data de inscriere : 01/12/2013
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Gravitation Empty Re: Gravitation

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum