Anime Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Kuroko no Basuke

3 participanți

In jos

Kuroko no Basuke Empty Kuroko no Basuke

Mesaj Scris de Dellz. 19/11/2013, 12:21

The basketball team of Teikō Middle ScKuroko no Basuke 4
The basketball team of Teikō Middle School rose to distinction by demolishing all competition. The regulars of the team became known as the "Generation of Miracles". After graduating from middle school, these five stars went to different high schools with top basketball teams. However, a fact few know is that there was another player in the "Generation of Miracles": a phantom sixth man. This mysterious player is now a freshman at Seirin High, a new school with a powerful, if little-known, team. Now, Kuroko Tetsuya, the sixth member of the "Generation of Miracles", and Kagami Taiga, a naturally talented player who spent most of middle school in the US, are aiming to bring Seirin to the top of Japan, taking on Kuroko's former teammates one by one.


Banuiesc ca toti stim engleza nu? Exista google translate oricum.
Cred ca multi ati vazut acest anime sau ati citit manga. Daca ma intrebati pe mine, eu chiar vreau sa invat sa joc street-basketball la vara, dar mai este pana atunci.
Povestea este una originala si Generatia Miracolelor isi merita laudele.
Tadatoshi Fujimaki, great job man, great job.
Dellz.
Dellz.

Mesaje : 89
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 27
Localizare : Sugar Island

http://twinkle-tears.tumblr.com/

Sus In jos

Kuroko no Basuke Empty Re: Kuroko no Basuke

Mesaj Scris de xAkira 19/11/2013, 12:57

Kuroko no Basket *^* este animeul care ma indemnat sa intru in scandal cu profa de sport azi ca ii favoriza prea mult e cei cu volei, si pe cei cu basket ne lasa in colt ><

Kuroko no Basket e un anime frumos, cu o grafica minunata care scoate in evidenta atat minunatia persoanejelor, cat si jocul propriu-zis, care de fiecare data te lasa cu sufletul la gura.

Am sa mor pana se termina sezonul 2, ca mie nu-mi place sa ma uit la animeuri one-going, e tortura!


Apropo, Dellz., sti ca te iubesc, nu-i asa? Hai sa jucam un basket impreuna :3
xAkira
xAkira

Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti, dupa Apocalipsa

Sus In jos

Kuroko no Basuke Empty Re: Kuroko no Basuke

Mesaj Scris de Dellz. 20/11/2013, 12:58

Eu una nu-mi permit sa tip la prfu' de sport, e pe deasupra si director si mama zice sa ma duc la scoala! :]]
Dar da si la noi e la fel, dar e vorba de handball, urat joc.
Dellz.
Dellz.

Mesaje : 89
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 27
Localizare : Sugar Island

http://twinkle-tears.tumblr.com/

Sus In jos

Kuroko no Basuke Empty Re: Kuroko no Basuke

Mesaj Scris de Hoshi 25/11/2013, 09:39

Anime-ul ăsta e genial ! Chiar îl ador şi mă ţine în suspans la fiecare episod (nu multe fac asta). Personajele îmi plac. Au personalităţi diferite şi sunt serioase şi amuzante aproape în acelaşi timp.
Vreau să citesc manga neapărat căci acolo sunt mai multe detalii and all. ;;
Hoshi
Hoshi

Mesaje : 22
Data de inscriere : 12/11/2013

Sus In jos

Kuroko no Basuke Empty Re: Kuroko no Basuke

Mesaj Scris de xAkira 25/11/2013, 15:13

N-am zis ca am tipat...doar am facut cunoscuta dorinta jucatorilor de basket de a avea acces la mai mult teren -_-

Oricum, cum ador animeul asta :3 si abia astept sa se termine o data sezonul 2.
xAkira
xAkira

Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti, dupa Apocalipsa

Sus In jos

Kuroko no Basuke Empty Re: Kuroko no Basuke

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum