Anime Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement

3 participanți

In jos

Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement Empty Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement

Mesaj Scris de TristanLvsIsold 1/12/2013, 10:23

Seara buna,
Sunt nou pe aici, dar am zis sa contribui si eu cu o parere personala Smile


Sekirei si Sekirei : Pure engagement sunt adaptate dupa manga cu acelasi nume, Sekirei.

Gen: Action, Comedy, Ecchi, Super Power, Harem

Actiune :
Minato Sahashi este foarte inteligent, dar datorita faptului ca nu face fata sub presiune, a cazut de 2 ori admiterea la facultate. Ca rezultat, este vazut drept un pierde-vara de majoritatea din jurul lui.
Intr-o zi, dupa o conversatie cu dezamagita lui mama, intra in contact cu o fata pe nume Musubi, aceasta fiind atacata. Fata il ia cu ea, si isi da seama ca el este un ashikabi, desi acest fapt este necunoscut lui. Ashikabi sunt detinatorii unei caracteristici genetice, care le permite sa devina partenerii frumoaselor fete numite sekirei. Parteneriatul le ajuta pe sekirei sa isi foloseasca puterile la capacitate maxima in competitia inceputa de misterioasa corporatie MBI.
Un anime incitant, plin de situatii comice si bineinteles un ecchi foarte provocator.

Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement Sekirei%2Bwallpaper
Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement Sekirei_s
Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement SOphtWJFCmyvlhW-556x313-noPad
TristanLvsIsold
TristanLvsIsold

Mesaje : 51
Data de inscriere : 01/12/2013
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement Empty Re: Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement

Mesaj Scris de catahardy 1/12/2013, 12:58

I shall try it:) Si bine ai venit ^_^
catahardy
catahardy

Mesaje : 30
Data de inscriere : 11/11/2013
Varsta : 29
Localizare : my sweet pc

Sus In jos

Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement Empty Re: Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement

Mesaj Scris de Vlady 1/12/2013, 13:00

Un anime foarte frumos! Recomand! L-am vazut de mult si este unul din favoritele mele, pe langa Freezing si Ikkitoussen Smile
Vlady
Vlady

Mesaje : 113
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement Empty Re: Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement

Mesaj Scris de catahardy 1/12/2013, 13:03

Ah deci sa inteleg ca e unul bun:) Daca il compari cu Freezing si cu Ikkitousen inseamna ca e bun... ecchi ftw ^_^
catahardy
catahardy

Mesaje : 30
Data de inscriere : 11/11/2013
Varsta : 29
Localizare : my sweet pc

Sus In jos

Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement Empty Re: Sekirei & Sequel: Sekirei: Pure Engagement

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum