Anime Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum arata apocalipsa ta ?

+3
FairyMental
DubsGetMan
Dexter
7 participanți

In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de Dexter 24/11/2013, 11:27

Cum arata apocalipsa ta ? Sample13
In ultimul timp toata lumea vorbeste despre apocalipsa asa ca am zis sa facem un exercitiu de imaginatie sa vedem cum crede fiecare ca sa va sfarsi lumea ^^ .

Eu unul nu vad ca lumea sa se sfarseasca din alta cauza decat a omului , vad un sfrasit prin auto-distrugre din cauza luptei dupa putere , un razboi al informatilor si a luptei dupa tehnologie si incercarea omului de a ajunge un "zeu" . Toate acestea vor duce la sfarsit . Am multe de spus aici dar nu este cazul vreau sa va aud si pe voi ^^ .
Dexter
Dexter
Admin

Mesaje : 63
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti

https://anime-romania.all-up.com

Sus In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Re: Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de DubsGetMan 24/11/2013, 13:17

Iarna vulcanica declansata de eruptia calderei Yellowstone.
Tambora a cauzat bruma si ninsori in vara lui 1816 si a cauzat foamete in emisfera nordica, daca Yellowstone erupe, ne luam adio de la civilizatia secolului 21.
DubsGetMan
DubsGetMan

Mesaje : 60
Data de inscriere : 09/11/2013
Varsta : 31
Localizare : BUFU Nowhere

Sus In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Re: Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de FairyMental 25/11/2013, 05:11

Dati-mi 20 de ani, am sa v-o prezint live! 3:)

FairyMental

Mesaje : 2
Data de inscriere : 21/11/2013

Sus In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Re: Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de HexterJexter 25/11/2013, 06:20

Apocalipsa in viziunea mea a venit de cand au inceput sa evolueze oamenii. Poate doar sa o duca din ce in ce mai rau.
Nu vad un sfarsit \definit\ al vietii pe pamant (acesta a fost deja, iar pamantul s-a regenerat din nou <>)
Apocalipsa ar fi genul de zi in care nu vom mai putea supravietuii la suprafata pamantului.

(Uitati-va la "Pale Cocoon", un ova,1 ep, destul de interesanta ideea ^w^)
HexterJexter
HexterJexter

Mesaje : 76
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 24
Localizare : 2Mai,Mangalia-EQUESTRIA MY FRIEND<3

Sus In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Re: Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de catahardy 25/11/2013, 06:36

Apocalipsa nu inseamna neaparat un sfarsit, ci mai de graba un nou inceput ^_^
Recomand Dan Brown, Lost symbol... Sunt niste idei foarte bune in carte, despre lumea care ne inconjoara si asa ^_^
catahardy
catahardy

Mesaje : 30
Data de inscriere : 11/11/2013
Varsta : 29
Localizare : my sweet pc

Sus In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Re: Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de Dellz. 25/11/2013, 08:37

Ce subiect interesant, chiar astazi vorbeam cu prietenul meu la telefon de asta, nu intrebti de ce suntem doi ciudati.
In mintea mea vad un fel de apocalipsa cu pisici mutante si eu calare pe un tigru imbrcata-n pantaloni de latex si bocanci. =))
Lasand gluma la o parte, mi-a placut si ideea lui @catahardy cum ca am putea vedea apocalipsa ca si un nou inceput.
Eu una sincer traiesc in prezent deci nu prea m-am gandit la asta. Dar stiu sigur de unde va incepe totul: banii si puterea de a manipula oamenii.
Astea 2 chestii o sa ne distruga incetul cu incetul. Pana la urma apocalipsa nu va veni de la un meteorit sau se va "rupe pamantul in doua" sau va "cadea cerul". O sa ne-o facem chiar noi. Cum zicea Einstein: Al patrulea razboi mondial o sa fie cu bete si pietre.
Nu vreau sa insinuez ca oamenii sunt TOTI prosti si TOTI incuiati la minte, dar acea mica parte mai putin inteligenta parca ar creste zilnic, eu asa o vad, cine stie pana unde se va ajunge. O sa ajungem sa avem telefoane care se incarca singure prin wireless si tot felul de alte porcarii. Si asa suntem rasisti, homophobici si multe altele, am merita sa murim.
Din cauza asta o sa murim noi, sunt sigura. Eu una sper sa mor de batranete pana atunci si de acolo de unde voi ajunge vreau sa vad ce va face lumea. Un pic de distractie nu strica, cred ca acolo nu voi avea televizor.

CAT DE DEEP AM FOST, NU CRED.
Dellz.
Dellz.

Mesaje : 89
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 27
Localizare : Sugar Island

http://twinkle-tears.tumblr.com/

Sus In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Re: Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de DubsGetMan 25/11/2013, 08:44

Vorbind de începuturi noi, check this out
DubsGetMan
DubsGetMan

Mesaje : 60
Data de inscriere : 09/11/2013
Varsta : 31
Localizare : BUFU Nowhere

Sus In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Re: Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de catahardy 25/11/2013, 09:44

Oarecum off-topic: Daca nu ma insel, in Biblie scria ca Noe a construit o arca in care a luat cate 2 animale din fiecare specie, corect? Ma tot gandeam eu asa.. Animalele se bazeaza pe rationamentul lor, ceea ce inseamna ca probabil s-ar ataca reciproc pentru mancare sau e posibil sa se simta amenintate de celelalte specii si sa reactioneze.Poate el a facut custi pt fiecare... Ideea e alta..Titanicul putea cara peste 2000 de persoane.Intrebarea este: cat de mare a putut face Noe acea arca si de unde a facut rost de un lemn atat de mare pentru a avea o chila(partea din mijlocul unei barci care e construita dint-o grinda foarte rezistenta) destul de mare si daca a facut el rost, cum a reusit sa manuiasca acea mare bucata de lemn tinand cont ca nu poate fi taiata sau facuta bucati...Sorry de intrebarea asta idioata...nici nu cred ca m-am pronuntat corect:D Greu cu romana asta:D Si da, sunt ateu.
catahardy
catahardy

Mesaje : 30
Data de inscriere : 11/11/2013
Varsta : 29
Localizare : my sweet pc

Sus In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Re: Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de Hoshi 25/11/2013, 09:48

HexterJexter a scris:(Uitati-va la "Pale Cocoon", un ova,1 ep, destul de interesanta ideea ^w^)
L-am văzut! E fain OVA-ul!
Ideea aia coincide cu a mea în anumită măsură. Mi-e că în curând ne vom distruge şi planeta /şi vom fi nevoiţi să emigrăm pe altundeva davă vom putea/. Bine, deja am început,dar ideea era că din cauza tehnologiei şi a setei nemăsurate de putere a unor state, ne vom autodistruge sau vom începe să ne anulăm existenţa. Mă refer la faptul că în curând vom începe să ne înlocuim anumite organe cu maşinării şi vom deveni practic nişte roboţi.
Btw! dacă nu aţi văzut Psycho-pass, o puteţi face. E ok anime-ul şi ideea pe care o prezintă e interesantă.
Hoshi
Hoshi

Mesaje : 22
Data de inscriere : 12/11/2013

Sus In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Re: Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de DubsGetMan 25/11/2013, 09:51

Despre postarea lui cata.
Problema e ca poti sa construiesti o barca din lemn, pana la o anumita dimensiune, dupa care se rupe.
Si pe langa asta, dimensiunile pentru arca sunt deja in Biblie(and they are pretty small). Poate...ca Noe a avut pokeballs la el?
DubsGetMan
DubsGetMan

Mesaje : 60
Data de inscriere : 09/11/2013
Varsta : 31
Localizare : BUFU Nowhere

Sus In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Re: Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de catahardy 25/11/2013, 09:53

@DubsGetMan Smile)) mai sti ca nu?
catahardy
catahardy

Mesaje : 30
Data de inscriere : 11/11/2013
Varsta : 29
Localizare : my sweet pc

Sus In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Re: Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de HexterJexter 25/11/2013, 11:37

@Hoshi
U has nice tastes in animes then :3
HexterJexter
HexterJexter

Mesaje : 76
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 24
Localizare : 2Mai,Mangalia-EQUESTRIA MY FRIEND<3

Sus In jos

Cum arata apocalipsa ta ? Empty Re: Cum arata apocalipsa ta ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum