Anime Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

+3
xAkira
Vlady
TristanLvsIsold
7 participanți

In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de TristanLvsIsold 2/12/2013, 05:39

Salutare,
M-am tot uitat si n-am vazut pe aici un top 10 al preferintelor in materie de anime-uri (sper ca nu l-am omis prin aruncatul cu privirea). Va propun sa venim fiecare cu un top 10 personal, al anime-urilor favorite. Nu de alta, dar asa poate mai gasesc si eu anime-uri pe care nu le-am vazut si merita pierdut cateva ore bune la ele.
Dati-mi voie sa nu fiu un gentleman si sa incep primul :

1. Ruroni Kenshin
2. Sword Art Online
3. Trinity Blood
4. Another
5. Berserk
6. Neon Genesis Evangelion
7. Gungrave
8. Death Note
9. Another
10. Ergo Proxy
TristanLvsIsold
TristanLvsIsold

Mesaje : 51
Data de inscriere : 01/12/2013
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de Vlady 2/12/2013, 09:05

Ideea este ca daca ai vazut atat de multe anime-uri pe cat am vazut eu e foarte greu sa faci un top Very Happy
Vlady
Vlady

Mesaje : 113
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de TristanLvsIsold 2/12/2013, 09:12

Total de acord, ma numar printre unul din cei care au vazut foarte multe..dar tot sunt cele pe care ai vrea sa le mai revezi. Astea sigur se numara in top 10 Smile
TristanLvsIsold
TristanLvsIsold

Mesaje : 51
Data de inscriere : 01/12/2013
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de xAkira 2/12/2013, 11:54

Cam greu un top 10... un top 100 cam dezordonat as putea, dar top 10 trebuie sa stau sa-l gandesc putin....

Merge top 61??? Nu? Ok T_T

1.Darker Than Black
2.Devil May Cry
3.Fairy Tail
4.Kuroko no Basket
5.Shingeki no Kyojin
6.Soul Eater
7.D.Gray-Man
8.Another
9.Sukitte Ii na yo.
10. Phi Brain: Kami no puzzle


* iese cu o figura torturata din camera, plangand, dupa o ora de dezbatut * Sa nu ma mai faci sa fac asa ceva vreodata!
Cred ca a fost cel mai greu lucru din viata mea sa aleg DOAR 10 animeuri o(>_<)o
xAkira
xAkira

Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti, dupa Apocalipsa

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de TristanLvsIsold 2/12/2013, 12:07

Cu fiecare greutate depasita devenim mai puternici..cu astea spuse, multumesc Smile
4 anime-uri din ce ai scris tu nu le-am vazut. O sa le urmaresc si revin cu o parere despre ele
TristanLvsIsold
TristanLvsIsold

Mesaje : 51
Data de inscriere : 01/12/2013
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de catahardy 2/12/2013, 12:10

Top 10... foarte greu... am sa ma gandesc si am sa revin peste o zi 2 cu un top bun.... nici nu mai tin minte tot ce am vazut Very Happy
catahardy
catahardy

Mesaje : 30
Data de inscriere : 11/11/2013
Varsta : 29
Localizare : my sweet pc

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de Akane 2/12/2013, 12:11

TOP 10... IMPOSIBIL !!! O(>_<)O

1. Soul Eater - Excalibur @xAkira

2.Kuroshitsuji - Sebby *||*
3.Phi Brain: Kami no Puzzle - Puzzle Time!
4.Mirai Nikki - Yuki!!
5.Chrono Crusade - *isi ia servetelele* 
6.Sword Art Online - Sandwich-kun
7.Magi: The Labyrinth of Magic - Oppai
8.Junjou Romantica - Usagi-saaan!!1
9.Kamisama Hajimemashita - Very Happy
10a. Tonari no Kaibutsu-kun - Nu te iubesc dar te iubesc
10b.Sukitte ii na to - Te iubesc <3
10c.Yosuga No Sora - Incest 
10d.Spice and Wolf - Ringo!
10e.Durarara!! - Iiii-zaaaaa-yaaaa-kuuuun!!!

Ok, tin sa adaug cate ceva care dupa mine descrie anime-ul, desi nu prea e corect tot timpul.
*se alatura Akirei si ia inca 4 baxuri de servetele dupa ce a facut "TOP 10" *
Nu mai vreau sa fac asa ceva vreodata!!! O(>_<)O
Akane
Akane

Mesaje : 55
Data de inscriere : 07/11/2013
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti, orasul in care iti trebuie barca daca ploua

http://maslina-roz.blogspot.ro/

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de TristanLvsIsold 2/12/2013, 12:13

Pff, si eu care ma consideram un cavaler, na ca am facut fetele sa planga. Platesc servetelele ! Parol
TristanLvsIsold
TristanLvsIsold

Mesaje : 51
Data de inscriere : 01/12/2013
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de xAkira 2/12/2013, 12:21

Desteapta esti Akane O(>_<)O ( sa fie clar...n-o sa mai zic asta niciodata! )

Tristan, o sa profit de bunatatea ta si o sa-mi fac provizii de servetele pentru urmatorul anime sad pe care o sa-l vad!
xAkira
xAkira

Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/11/2013
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti, dupa Apocalipsa

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de TristanLvsIsold 2/12/2013, 12:27

As you wish, My Lady
TristanLvsIsold
TristanLvsIsold

Mesaje : 51
Data de inscriere : 01/12/2013
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de Husk 4/12/2013, 12:04

1. SNK
2. SAO
3. Death Note
4. Naruto
5. Bleach

Nu pot face decat un top 5 momentan Very Happy
Husk
Husk

Mesaje : 4
Data de inscriere : 04/12/2013
Varsta : 25
Localizare : Behind you!

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de Akane 4/12/2013, 13:02

Husk. O_O 
Eu si Akira ne-am chinuit mai mult de o ora sa facem un Top 10, si tu reusesti un Top 5 . Nu stiu cum ai facut. Noi inca folosim servetelele de la TristanLvsIsold. T^T
Akane
Akane

Mesaje : 55
Data de inscriere : 07/11/2013
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti, orasul in care iti trebuie barca daca ploua

http://maslina-roz.blogspot.ro/

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de TristanLvsIsold 8/12/2013, 06:39

Servetele, cumparati servetele. Mi-am deschis afacere !
TristanLvsIsold
TristanLvsIsold

Mesaje : 51
Data de inscriere : 01/12/2013
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de Satana Piccolo 9/12/2013, 13:45

Death Note mi s-a întipărit profund în minte...Îl consider cel mai bun anime din toate timpurile. Dispune de toate lucrurile necesare unui anime de succes, păcat însă că povestea n-a putut evolua mai mult pe parcurs...poate exista şansa unui sezon doi de aceeaşi anvergură. Chiar şi aşa, cel mai probabil îşi pierdea farmecul - ideea centrală - de bază a anime-ului, nu se putea întinde la infinit, continuând jocul de-a şoarecele şi pisica dintre L şi Light, un factor hotărâtor tot trebuia să intervină cândva, dar parcă tot mi se pare că a sosit prea curând. Near a dat pentru mine un ton morbid întregii acţiunii de după moartea marelui L, cu toţii fiind obişnuiţi cu stilul genial al lui Ryuzaki.

Per total a fost un anime fantastic, uimitor, de-a dreptul genial, cu întorsături de situaţii bine puse la punct, cu o acţiune la fel de inteligentă şi interesantă, perfectă pentru tipul unic al acestui anime, personaje bine conturate şi descrise pe larg, amănunţit în doar câteva scene...Merită urmărit din plin. Eu încă îl mai pot revedea cu aproape aceeaşi pasiune ca prima oară. Este singurul anime pe care l-am revăzut de mai bine de 5 ori, fără să mă plictisesc nici o clipă! Bineînţeles că nu a devenit monoton, cu toate că ştiam acţiunea...chiar în detaliu.

Satana Piccolo

Mesaje : 2
Data de inscriere : 09/12/2013

Sus In jos

Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)? Empty Re: Cele mai bune anime-uri vizionate (all-time)?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum